Dehydrovaná vysušená pleť starne rýchlejšie

Pridané: 4.5.2017 14:29:04 Počet zobrazení: 1958

04 Máj 2017

Vyše sedemdesiat percent žien priznalo, že pociťuje citlivosť kože na klimatické faktory. Väčšina sa však podľa toho nespráva. "Hlavným letným hriechom je nedostatočná hydratácia".

Vyše sedemdesiat percent žien priznalo, že pociťuje citlivosť kože na klimatické faktory. Väčšina sa však podľa toho nespráva. "Hlavným letným hriechom je nedostatočná hydratácia". Smädná pokožka sa nevie brániť vonkajším vplyvom bez ohľadu na to, či je typovo mastná alebo citlivá. "V lete si doprajte hydratačnú kúru najmä po dovolenke. Pokožka je vtedy síce pekne opálená, ale chýbajú jej živiny a zásoby vody. Určite jej nezaškodí ani hydratačná kúra.

Dehydrovaná pokožka starne dvakrát rýchlejšie ako tá, ktorá má pravidelný prísun vlhkosti. Do povinnej letnej výbavy patrí preto ľahký hydratačný krém.


Raz do týždňa si urobte peeling. Zbavíte sa odumretých buniek, pokožka lepšie vstrebe živiny a zároveň sa krajšie opálite. Platí to nie len pre tvár ale aj pre celé telo.


Dehydratácia hrozí najmä mastnej pleti. Často si ju cielene sušíme na sinku. No ak nemá dostatok vlhkosti, tvorí viac mazu, aby eliminovala suchý pocit. Výsledný efekt je nepríjemný lesk. Najmä mladé dievčatá sa ho snažia zakryť hrubou vrstvou mejkapu a púdru. Pleť dusia. "najlepšie sa zbavíte lesku počas dňa vreckovkami. Po nich sa môžete zľahka prepudrovať.

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o používaných súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete na stránke s informáciami o ochrane oosobných údajov.