Panel používateľa

OTÁZKY

Dôležitý oznam!

Dôležitý oznam!

Vážení zákazníci, Vážení obchodní partneri,

dovoľujeme si Vás informovať, o prevádzke internetového obchodu www.fiore-sk.sk, značiek SANOTINT, MIGLIORIN, LOCHERBER a LOCHERBER MILANO počas dovolenkového obdobia: v dňoch 01.07. - 20.07.2024 bude zatvorené z dôvodu čerpania celofiremnej dovolenky. Ak si chcete objednať naše produkty, urobte tak do 01.07.2024.

Krásne leto Vám praje kolektív FIORE, s.r.o.

 

 

OTÁZKY A ODPOVEDE

otazky a odpovede

OTÁZKY A ODPOVEDE

Otázka: pani Alexandra 24.11.2014:

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, prečo prírodné farby obsahuju fenylendiamin, ktorý je aromatický uhlovodík, nepriaznidnivo vplýva na zdravie organizmu a tak isto H2O2?

Dobrý deň Alexandra,
Odpoveď na Vaše otázky je veľmi rozsiahla, ale pokúsim sa to čo najjednoduchšie vysvetliť.

Permanentná farba na vlasy (využíva sa schopnosť farbív pevne sa viazať na povrchu alebo prenikať do vnútra vlasu) bez chémie neexistuje! Bez chémie je len Henný preliv.
Prirodzené zafarbenie vlasov umožňuje látka, ktorá sa nazýva melanín. Melanín je farbivo makro-molekulárneho zloženia, vo forme zrniečok vo vode nerozpustný, vplyvom H2O2 sa mení na rozpustnú formu. Na vyvolanie farebnej reakcie sa využíva H2O2 v alkalickom prostredí, čim vzniká nerozpustný farebný pigment vo vnútri vlasu. Oxidačné farbivá sa vo farbiacich prípravkoch nepoužívajú jednotlivo, ale v kombinácii 10 - 12 základných látok. P-fenyléndiamín: je to aminobenzén, ktorý tvorí základnú látku, pomocou ktorej v kombinácii s inými látkami možno dosiahnuť rôzne farebné odtiene. 

„P-fenyléndiamín
V roku 2005 začala diskusia na úrovni Európskej únie, týkajúca sa možnej alergickej reakcie na p-fenyléndiamín ako zložky farieb na vlasy. 
Následné laboratórne skúšky ukázali, že maximálna koncentrácia p-fenyléndiamínu vo farbách na vlasy je 0,182 mg/kg, t. j. 1/300 000 maximálnej koncentrácie povolenej podľa právnych predpisov EÚ, ktoré sa vzťahujú na kozmetické výrobky. Podľa odborníkov, ktorí sa k tejto otázke vyjadrili, prítomnosť takejto nízkej koncentrácie tejto látky vylučuje akýkoľvek vplyv na ľudské zdravie.“

Farba Sanotint neobsahuje amoniak (čpavok) a kysličník H2O2, ktorý stiahli na minimum (základným aktivátorom je menej ako 6%), účinné zložky – farbivá (chemické zložky – podporujúce vlastné farbenie) sú 2% u čiernej a 0,2% u blond – čo eliminuje podráždenie pokožky (v porovnaní s komerčnými farbami, ktoré obsahujú 12 - 14% chemických zložiek to je výrazný rozdiel), farba obsahuje výťažky zo zlatého prosa a rastlinné výťažky, ktoré blahodárne pôsobia na regeneráciu a neagresívne farbenie. Chémia vo farbách musí byť na to, aby sa otvorili vlasové šupinky a farbivo vo farbe sa naviazalo na pigment vlasu.

Aké sú výhody farieb na vlasy SANOTINT?
- obsahujú výťažky zo zlatého prosa.
- sú bohaté na kremík, látku, ktorá vlasy vyživuje a ochraňuje.
- obsahujú prírodné aj syntetické farbivá. Kombinácia bylinného extraktu a veľmi malého množstva syntetického farbiva tvorí mimoriadny, žiarivý, zdravý a dlhotrvajúci výsledok.
- neobsahujú parabeny (konzervačné látky).
- neobsahujú amoniak. 

Dúfam, že som Vám to v jednoduchosti vysvetlil. Tento príspevok dám aj do často kladených otázok, aby som vyvrátil akékoľvek pochybnosti o farbe SANOTINT. 

 

1.  Prekryje farba a prelivy šedivé vlasy? (ÁNO!)

Sanotint prekryje šediny už po prvom farbení.

Poznámka: Buďte opatrný pri voľbe červených odtieňov, šedivé vlasy môžu dostať sýtejší odtieň, ako ste čakali.

 

2.  Môžu byť vlasy nafarbené svetlejším odtieňom? (ÁNO!)

Pokiaľ chcete docieliť svetlejší odtieň vlasov, doporučujeme najskôr použiť zosvetľovaciu sadu a potom aplikovať farbu na vlasy Sanotint podľa Vašej voľby.

Poznámka:

 • Dve aj viac farieb Sanotint môžu byť zmiešané k docieleniu požadovaného odtieňa.
 • Je možné spolu zmiešať iba farby Classic, alebo iba farby Light.
 • Nikdy nemiešajte farbu Sanotint Classic a Sanotint Light.

 

3.  Je nejaký rozdiel medzi farbami na vlasy Sanotint a inými rastlinnými farbami? (ÁNO!)

FARBY NA VLASY SANOTINT:

 • jednoduché používanie
 • farba a stabilizátor sú v rovnakom pomere
 • doporučená doba farbenia by nemala byť dlhšia ako 30 minút
 • farba je trvalá a nebude blednúť umývaním

RASTLINNÉ FARBY NA VLASY:

 • blond vlasy – doporučená doba aplikácie je 30 minút.
 • tmavé vlasy – doporučená doba aplikácie je až 2 hodiny.
 • POZOR! Jediná čisto rastlinná farba na vlasy je Henna. Pochádza z rastliny Lawsonia Inermis, a dodáva vlasom iba červený odtieň.

 

4.  Aké sú výhody farieb na vlasy Sanotint?

 • obsahujú výťažky zo zlatého prosa.
 • sú bohaté na kremík, látku, ktorá vlasy vyživuje a ochraňuje.
 • obsahujú prírodné aj syntetické farbivá. Kombinácia bylinného extraktu a veľmi malého množstva syntetického farbiva tvorí mimoriadny, žiarivý, zdravý a dlhotrvajúci výsledok.
 • neobsahujú parabeny (konzervačné látky).
 • neobsahujú amoniak.

 

5.  Sú farby Sanotint bezpečné? (ÁNO!)

Farby na vlasy Sanotint sú najbezpečnejší produkt na našom trhu. Sú zložené iba z tých najlepších prísne vybraných prírodných ingrediencií. Aj tak doporučujeme vždy skúsiť, či nie ste na farbu alergický, aspoň 48 hodín pred aplikáciou. Návod, ako previesť tento test, nájdete v sekcii „Rady“ na príbalovom letáčiku vloženom do každej krabičky.

 

6.  Poškodia mi farby Sanotint vlasy? (NIE!)

 • Obsahujú výťažok zo zlatého prosa, prírodné bylinné extrakty a vzácne zložky, ktoré chránia Vaše vlasy zvnútra.
 • Kalcium Pantothenát (Provitamín B5) vyživuje a obnovuje Vaše vlasy.
 • Kombinácia bylinných extraktov, ako sú výťažky z olivových listov, brezy a hroznového zrniečka, dodá Vašim vlasom intenzívny lesk.
 • Zlaté proso obsahuje biotin a prírodný kremík. Jedná sa o jeho dve najvýživnejšie zložky, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri zachovaní zdravia a štruktúry Vašich vlasov.
 • Po každom farbení budú Vaše vlasy prirodzene mäkké, poddajnejšie a ľahko tvarovateľné.

 

7. Môžu byť farby aplikované po použití inej trvalej farby na vlasy alebo trvalej? (ÁNO!)

Poznámka: Vaše vlasy budú po trvalej alebo po farbení chemickými farbami citlivejšie, a farba prenikne skôr do vlasovej štruktúry. Výsledný odtieň teda bude za rovnaký čas farbenia tmavší. Doporučujeme počkať aspoň dva týždne od posledného farbenia vlasov.

 

8.  Môže sa urobiť trvalá po použití farby Sanotint? (ÁNO!)

Poznámka: Po trvalej budú Vaše vlasy až o dva odtiene svetlejšie, preto doporučujeme najskôr použiť trvalú a potom, ale až za dva týždne nafarbiť farbou Sanotint.

 

9.  Môže sa použiť farba Sanotint po odfarbení vlasov? (ÁNO!)

Je možné použiť farbu Sanotint na odfarbené vlasy.

Poznámka: Odfarbenie poškodzuje vlasy, preto doporučujeme nefarbiť skôr než po dvoch týždňoch po odfarbení vlasov.

 

10.  Dá sa dosiahnuť svetlejší odtieň pomocou farieb Sanotint, ak majú vlasy tmavý pigment? (ÁNO!)

 • Pokiaľ chcete vlasy zosvetliť maximálne o 2 -3 odtiene, nie je nutné použiť Zosvetľovaciu sadu Sanotint. (Dodržujte návod na použitie priložený v každom balení.)
 • Pokiaľ chcete vlasy zosvetliť viac než tri odtiene, doporučujeme použiť najskôr Zosvetľovaciu sadu Sanotint a potom nafarbiť zvoleným odtieňom farby Sanotint. Farebné odtiene voľte zo vzorkovníka farieb Sanotint. Vzorkovník, je dostupný aj tu na našom webe www.fiore-sk.sk, či vo vybraných lekárňach.

 

11.  Môžu sa miešať farby Sanotint? (ÁNO!)

Bolo už povedané, že je možné miešať farby z rady Sanotint Classic alebo farby z rady Sanotint Light. Môžete si teda vytvoriť svoj osobný odtieň.

Príklad: červená farba
 

 • Pokiaľ chcete dodať Vašej farbe ľahký nádych červenej, pridajte trochu červeného odtieňa do zvolenej hnedej farby.
 • Pokiaľ pridáte malé množstvo červenej farby do blond farby, získate jemnejší blond odtieň.

POZOR: Nikdy nemiešajte farbu Sanoitnt Classic a Sanotint Light.

 

12.  Pokiaľ nám zostala nenamiešaná farba, môže sa uchovať do ďalšieho farbenia vlasov? (ÁNO!)

Pokiaľ je akýkoľvek produkt správne uzatvorený (tuba je vymačkaná zospodu až po okraj a nahor je riadne uzavretá), je možné ju znovu použiť do 3 až 4 mesiacov. Farbu a stabilizátor vždy miešajte v pomere 1:1.

 

13. Prečo je doporučené používať kondicionér Sanotint a koľko by sa ho malo používať?

Kondicionéry Sanotint majú pH 3,5 zacelí šupiny vlasov a stabilizujú tak farbu vo vlasoch, sú preto dôsledne doporučované k použitiu po každom farbení. Kondicionéry Sanotint sú obohatené o vyživujúce zložky, ktoré vlasy po farbení chránia, vyživujú a obnovujú. Vlasy sú po jeho použití žiarivé, zdravé, lesklé a prirodzene jemné. Kondicionéry Sanotint naviac pomáhajú predchádzať lámaniu vlasov pri česaní a štiepení končekov vlasov.

Doporučené množstvo kondicionéra:

Krátke vlasy: použite malé množstvo kondicionéra, približne ako jednoeurovka.
Dlhé vlasy: použite trochu väčšie množstvo kondicionéra ako na krátke vlasy.
Poznámka: Množstvo kondicionéra môžete prispôsobiť dĺžke a hustote Vašich vlasov.

 

14.  Môžem použiť farby Sanotint behom tehotenstva a kojenia?

 1. Vždy sa odporúča konzultovať akékoľvek farbenie s lekárom. Doporučujeme dať prečítať Vášmu lekárovi prečítať zloženie farby.
 2. Dôrazne doporučujeme nepoužívať farby na vlasy Sanotint behom prvého trimestra tehotenstva.
 3. Doporučujeme nepoužívať v priebehu tehotenstva tmavšie odtiene, pretože obsahujú viac farbív, než svetlejšie odtiene.
 4. Doporučujeme nefarbiť vlasy častejšie , než jeden krát mesačne, a preventívne znížiť dobu pôsobenia farby maximálne na dvadsať minút.
 5. Pokiaľ si vyberiete farbu na vlasy Sanotint, doporučujeme vybrať si z odtieňov Sanotint light, ktorá neobsahuje PPD (Para-Phenylendiammine).
 6. Pokiaľ je to prvý krát, keď chcete použiť farbu Sanotint, vždy doporučujeme urobiť si test na alergiu (inštrukcie na test nájdete v letáku v každom balení Sanotint).
 7. Pri farbení doporučujeme:
 • Nechať pôsobiť kratšiu dobu.
 • Vždy použiť rukavice.
 • Nevmasírovať farbu priamo do pokožky hlavy.
 • Na konci farbenia vlasov ich dôkladne vypláchneme a vymyjeme.
 • K zamedzeniu farebných fľakov na tvári doporučujeme namazať vazelínu pozdĺž línie rastu vlasov a na ušné laloky.

 

Pokiaľ máte akékoľvek iné dotazy/pripomienky, volajte +421 903 273 885 alebo píšte na e-mail: fiore-sk@fiore-sk.sk , radi Vám pomôžeme.

 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o používaných súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete na stránke s informáciami o ochrane oosobných údajov.