Typy pleti, starostivosť o pleť, sila prírody.

TYPY PLETI A STAROSTLIVOSŤ

typy plei, starostlivosť

STAROSTLIVOSť O PLEŤ

Aby sme vedeli, ako nám pomôžu liečivé rastlinky a bylinky nachádzajúce sa v krémoch vylepšiť pleť, musíme si uvedomiť, čo pleť najväčšmi poškodzuje. Oči, vlasy a pokožka sú odrazom nášho zdravia, ktoré do značnej miery ovplyvňuje strava a životný štýl. Povrch pokožky musí byť dostatočne mastný, aby ju chránil od vysušujúcich vetrov, slnka a znečisťujúceho prostredia. Na tieto tri prvky, nesmieme pri starostlivosti o pokožku zabudnúť. Krásnu, zdravím žiariacu pleť môže mať každý. Len si treba ujasniť, aké špecifické potreby má tá vaša, a podľa toho prispôsobiť starostlivosť. Univerzálny liek totiž neexistuje.

TYPY PLETI

Aby sme si pleť mohli správne liečiť, potrebujeme zistiť typy svojej pleti. Najprv si pleť dôkladne prečistíme a vysušíme uterákom. Dve hodiny, alebo cez noc necháme pokožku oddychovať a potom si na tvár pritlačíme jemnú tkaninu alebo obrúsok. Ak na ňom zostanú fľaky iba na častiach z okolia čela, nosa a brady, máte kombinovanú pleť. Ak obrúsok zostane čistý umyte si tvár mydlom a vodou. Ak vaša pleť zostane pružná a hladká, ide o normálny typ, ak je napätá ide o suchú pleť.

Normálna pleť

Charakteristika: Je snom každej ženy. Pokožka vyzerá presne tak ako má. Je vyvážená s jemnými neviditeľnými pórmi, zdravo ružová, hladká a čistá. Je mäkká, hladká a pružná. Je paradoxné, že sa nazýva normálnou, pretože je najzriedkavejšia. Pri tomto type pleti je postačujúca bežná starostlivosť.

Starostlivosť: Táto pleť si nevyžaduje žiadne špecifické zaobchádzanie. Riaďte sa pri nej pravidlom - menej je viac. Prehnaným čistením, či vyživovaním by ste mohli narušiť jej cennú rovnováhu. Stačí len ráno a večer vyčistiť pleť mäkkou vodou, alebo čistiacim tonikom a naniesť ľahký, stredne výživný krém.

Suchá pleť

Charakteristika: Na prvý pohľad vyzerá suchá pleť dokonale - je matná má jemné póry, bez nečistôt. Má však sklon k tvoreniu šupiniek a vrások už v mladom veku. Spoznáte ju podľa pocitov pnutia po celej tvári už krátko po vyčistení je napätá a suchá, bez lesku.Všetky typy pokožky sa stárnutím stávajú suchšími a citlivejšími.

Starostlivosť: Suchá pleť je veľmi citlivá, preto s ňou veľmi neexperimentujte. Vyhýbajte sa produktom s obsahom alkoholu či ovocných kyselín. Pleť len veľmi jemne vyčistite od make-upujemným tonikom. Čo sa týka výživy, tu si toho vyžaduje viac. Pleť je dôležité nie len premasťovať, ale aj hydratovať. Používajte preto denný aj nočný výživný krém a raz za čas aj hydratačnú masku. Čo sa týka peelingu, opatrne s ním. Ak sa dá používajte ho maximálne raz do mesiaca na odstránenie šupiniek.

Mastná pleť

Charakteristika: Vyznačuje sa predovšetkým zväčšenými pórmi a zvýšenou produkciou kožného mazu. Už krátko po vyčistení tonikom sa začína lesknúť po celom povrchu. Časté sú aj problémy s akné alebo rozšírenými žilkami. Vrásky sa objavujú až v neskoršom veku. Mastná pleť je odolnejšia voči slnku a vetru a zachováva si pružnosť aj vo vyššom veku. Vyžaduje si dokonalé čistenie, pretože mastný povrch dobre zachytáva a udržiava špinu. Čistenie musí byť jemné, aby sme nestimulovali mazové žľazy do ďalšej tvorby tuku.

Starostlivosť: Tento typ pleti si vyžaduje časté a dôkladné čistenie. Pokiaľ máte sklony k tvorbe akné, je vhodné používať čistiace gély a krémy s obsahom rastlinných výťažkov z rozmarínu, šalvie a levandule, ktoré umožnia hlboké čistenie epidermu bez narušenia prirodzenej obrany a rovnováhy pokožky a zároveň pôsobia aj zmäkčujúco. Používajte masky na mastnú pleť, ktorá veľmi účinne čistí epidermu do hĺbky a uzatvára póry. V každom prípade používajte na každodenné čistiace toniká. Raz za čas sa odporúča spraviť si peeling.

Zmiešaná pleť

Charakteristika: Spája v sebe vlastnosti suchého a mastného typu. Je charakteristická mastnou T-zónou (čelo, nos brada) a suchou zónou (líca).Môžete teda zápasiť súčasne so zväčšenými pórmi na nose a šupinkami na lícach.

Starostlivosť: tým, že zmiešaná pleť sa skladá z dvoch typov, zároveň je starostlivosť o ňu trochu komplikovanejšia. Pri čistení sa sústreďte predovšetkým na T-zónu, ktorá má sklon k tvorbe nečistôt či rozšírených pórov. Čo sa týka voľby krému, nebojte sa použiť dva produkty súčasne (ideálne od jednej kozmetickej firmy. Na celú tvár si naneste hydratačný čistiaci gél a na líca ešte aj výživný krém. Rovnako môžete postupovať aj pri maske. Tak dostane každá partia to, čo potrebuje.

 

Prihlásenie

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o používaných súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používanie nájdete na stránke s informáciami o ochrane oosobných údajov.